Tesla hakkında bilmediğiniz 7 bilgi

1- Kurucusu Elon Musk değildir. 

 

2- Silikon vadisinde bulunan tek otomobil markası.

Silikon vadisinde genelde teknoloji odaklı markalar vardır. Tesla aslında buradaki teknolojiden faydalanmak için Detroit yerine burayı tercih etti.

3- Tesla’nın buluşları herkese açık.

Tesla sadece kendisi için değil aynı zamanda dünyaya katkı sağlamak için bütün buluşlarını herkese açık sunuyor.

4- Tesla arabaları aynı telefonlardaki gibi güncellenebiliyor.

Örnek vermek gerekirse geçen sene bir Tesla sahibi direksiyon da sorun olduğunu bildiriyor ve Tesla da direksiyondaki sorunu arabayı servislerine çağırmadan uzaktan düzeltmişler. Mercedes,Bmw,Opel…. bir çok marka da araçları uzaktan sorunu var mı diye kontrol edebilecekleri sistem var ama uzaktan tamir edebilecek sistemi şuan sadece Tesla sunuyor.

5- Tesla yeni taksi projesi üzerinde çalışıyor.

Tesla otomatik sürüş serbest ve baya gelişmiş olduğu zaman kendi araçlarının taksi olarak kullanılmasını sağlayan bir proje üzerinde çalışıyor. Bu proje de araba ile sabah işinize gittiniz ve işteyken arabalar genelde park ettiğiniz yer de yatar. Bu proje de araba işe bıraktıktan sonra otomatik sürüş sistemi ile taksicilik yapacak yani aracınız size para kazandıracak.

6- Tesla neredeyse Google satılıyormuş.

2013 yılında Tesla neredeyse iflas ediyormuş. O dönemde yeterince araba satışı yapılmıyordu ve teknolojiyi geliştirecek kaynak bulmakta zorlanıyorlardı. Sonra Elon Musk satmaktan vazgeçip son bir kez daha denemek istemiş ve tasarruf moduna geçmiş ve sonucu gayet iyi biliyorsunuz. 🙂

7- Otomatik sürüş ile ilgili çok ciddi bir soru var.

Soru şu senaryodan ibaret. Şimdi siz arabanızda otururken bir facia oluyor ve karşınızda insanlar var. Arabanın hiç bir şekilde durma veya kaçma gibi bir ihtimali yok. Ya insanları ezecek ya da çarpmamak için başka bir yere çarpacak. Eğer dışarıda arabadan daha çok insan varsa bu sefer yeri geldiğinde kendi sahibini öldürecek bir araca dönüşecek. Peki araba sizce bu durumda ne yapmalı?

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla