Lexus hakkında bilmediğiniz 7 bilgi

1- Toyota Lexus için çalışanlarını özel olarak seçiyor.

Lexus fabrikalarında çalışmak için öncesinde Toyota fabrikalarında çalışması lazım ve sadece burada çalışmak yetmiyor aynı zamanda Toyota fabrikalarında başarılı olmanız gerekiyor. Böylece sadece en iyi çalışanlar Lexus fabrikalarında çalışıyor böylece işçilik kalitesi yükselmiş oluyor.

2- LFA Nurburgring modeli en pahalı aracı.

375000 dolar

3- LFA modeli proje aşamasındayken çöpe atıldı.

Lexus LFA modeli üzerinde 5 yıl çalışıyordu sonra yaptıkları çalışmayı çöpe atıp çalışmalara yeniden başladılar. Bunun sebebi de araba ilk başta alüminyum şasi ile tasarlanmış sonra bunu karbon fiber şasiye çevirmişler.

4- Ford Ceo’su Alan Mulally Lexus kullanırken yakalanmış.

İnsanların özel hayatındaki yaptıkları tercihlere karşıyım sonuçta herkes Lexus sahibi olabilir ama bunu Ford Ceo’su yapınca biraz ilginç oluyor. 🙂

5- LFA motor sesi için Yamaha’dan yardım istemişler.

6- İlk 8 ileri otomatik vitesi geliştirdi.

2006 yılında Aisin ile birlikte AA80E (arkadan itiş) AA80F (4 çeker) kodlu ilk 8 ileri tam otomatik şanzımanı geliştirdiler ve bunu ilk kez Lexus LS modelinde kullandılar.

7- Japonya’daki ilk otomobilini 2005 yılında sattı.

Marka 1989 yılında kurulmasına rağmen kurulduğu ülke de 2005 yılında satışa sunuldu. Daha öncesinde bazı modelleri Toyota ismiyle satılıyordu. Neden satılmadı? Çünkü o dönem Japon pazarını Alman ve İtalyan markalar domine ediyordu aynı zamanda Amerika’daki gibi premium marka gözüyle bakılmıyordu.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla