HABER/ YENİ VOLKSWAGEN POLO 2017’DE YOLLARDA

     Henüz satılmakta olan Polo 7 yıldan daha uzun bir süre önce piyasaya çıktı. Dolayısıyla 6. Kasa Polo’nun haberleri çok şaşırtmadı. Ağır kamuflajlı fotoğrafları elimizde bulunan yeni Polo’nun tasarımı için şimdilik fazla bir şey söyleyemiyoruz. Ama elimizde bazı net bilgiler de mevcut.

    
   Mk5’de olduğu gibi Mk6’da da üretim yeri İspanya olacak. PQ25 adı verilen altyapıdan MQB adı verilen Volkswagen’ın modüler platformuna geçiş yapılacak. Bu sayede hafiflemesi beklenen Polo’nun aynı zamanda boyutlarının da arttığını, kamuflajlı dahi olsa görebilmekteyiz(özellikle profilden bakılınca).
     

   Yeni Polo’da güvenliğe oldukça önem veren Volkswagen mühendisleri ABS, ESP, adaptif hız sabitleme sistemi, yaya algılama, park asistanı, şehir içi güvenlik sistemleri, viraj farları gibi donanımları arabada bulundurmayı planlıyor.
     
     Kaputun altına göz atacak olursak; 1.0 litre , 1.4 litre, 1.8 litre ve ülkemize muhtemelen gelmeyecek olan 2.0 litre benzinli motorlar; 1.4 litrelik dizel motor olacak. Elden geçirilmiş motorların hem emisyon değerleri düşecek, hem de %25 civarında daha tutumlu olacak. Şu anda kullanılan Volkswagen şanzımanlarının da Polo’da bulunması bekleniyor.
     
     Henüz kesin olmayan -söylenti durumunda olan- bir başka şey ise e-Polo adı verilen tamamen elektrikli ve PHEV adı verilen hibrit Pololar’ın da çıkma durumu.


   

     B sınıfında çok sevilen ve ülkemizde de çok tutulan Polo’nun yeni kasasını 2017 yılının ikinci veya üçüncü çeyreğinde satışa sunulması beklenen Polo’yu ilk olarak Cenevre Otomobil Fuarı’nda göreceğiz.


HABER/ YENİ VOLKSWAGEN POLO 2017’DE YOLLARDA” için 3 yorum

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla