HABER/ YENİ AUDI S8, MERCEDES S SERİSİ AMG’Yİ HEDEF ALIYOR

 Audi’nin, S Serisi AMG’ye bir cevap olarak tanımladığı modeli S8 Nurburgring çıkışında objektiflere kamuflajlı olarak yakalandı.
 Aracın tasarımı konusunda üzerinde bulunan kamuflajlar yüzünden fazla yorum yapamıyoruz. Fakat S8, geçenlerde haberini yaptığımız S7 gibi 4 adet egzoz çıkışına ve çok büyük fren disklerine sahip. Fotoğraflardan normal A8 protitipine nazaran S8’in daha sportif tamponlara sahip olduğunu görüyoruz. Tahmin edebileceğiniz gibi araç normal A8’e göre daha sportif bir iç mekana ve daha yüksek beygirli bir motora sahip olacak.

 Performans kısmına gelirsek yeni S8 tahminimizce Audi’nin 4.0 motor V8 ünitesini kullanacak. dediğimiz 4.0 V8 ünite 520 beygir güce sahip. Bazı kişilere ve kurumlara göre ise, Audi yeni S8 modelinde değişikliğe gidecek ve 3.0 motor çift turbolu bir üniteye yer verecek. Eğer araç 4.0 V8 motora sahip olursa eskisine kıyasla daha performanslı bir model olacaktır. Çünkü yeni S8, “MLB-Evo” adı verilen yeni ve daha hafif bir platforma sahip olacak.

 Teknoloji kısmında ise S8, A8 ile hemen hemen aynı özellikleri sunabilecek. Bu teknolojilere otonom sürüş, yeni MMI multimedia sistemini ve otomatik park asitanını örnek olarak verebiliriz. Audi bu teknolojilerin daha fazlasını da sunmalı ki Meredes S Serisi ve BMW 7 Serisi ile rahatlıkla rekabet edebilsin.

  Yeni Audi A8 yaklaşık 6 ay sonra tanıtılacak ve Yeni S8 ile eş zamanlı tanıtılacak. Son olarak aracın üretiminin 2017’nin yarısından sonra başlanacağı öngörülüyor.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla