HABER/ VOLKSWAGEN’İN MİNİK SUV’U OBJEKTİFLERE EL SALLIYOR

     Bundan 4 yıl önce Volkswagen, Sao Paulo otomobil fuarında “Taigun” adında küçük bir SUV tanıtmıştı. Yani bundan 4 yıl önce bebek bir SUV üreteceğinin ipuçlarını bizlere vermişti. Şimdi ise bu bebek SUV’un kamuflajlı fotoğraflarını görüyoruz.
Fotoğraflardan anlaşılacağı gibi bu araç küçük bir Tiguan gibi görünecek. Bu araç B-SUV segmentinde yer alacak ve Mazda CX-3, Honda HRV gibi B-SUV’lar ile rekabet edecek.

      Bu küçük SUV modüler MQB platformu üzerine inşa edilecek. 3 silindirli ve 4 silindirli üniteleri kullanacak. Ayrıca kullanacağı bütün motorlar turbo destekli olacak. İngiltere’den gelen bazı bilgilere göre Volkswagen bu küçük SUV’unda 4 Motion adı verilen dört çeker seçeneğine yer verecek. Bu arada bu küçük SUV arkadan itiş seçeneğine tabi ki de sahip olmayacak. Zaten VAG grubunda düşük hacimli her hangi bir arkadan itiş ünite bulunmamakta. Araç kısaca önden çeker ve dört çeker aktarma seçenekleri ile satışa sunulacak. Donanım ve güvenlik sistemleri olarak da zengin bir model olacağını şimdiden belirtmekte fayda var. Ayrıca dijital gösterge sistemi olan “Active Info Display” sistemine de sahip olacağı konuşuluyor.

     Bu küçük SUV seneye tanıtılacak olan yeni Polo’dan birkaç ay sonra tanıtılacak. VAG grubu bu araçtan sonra birde T-Roc konseptine çok benzeyen ve boyut olarak Tiguan’dan biraz daha küçük olan bir SUV daha tanıtacak.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla