HABER/ SKODA KODİAQ’A DAİR YENİ BİLGİLER ORTAYA ÇIKTI

Volkswagen Grubu çatısı altında üretime devam eden ve gün geçtikçe daha da prestijli hale gelen Skoda’nın, SUV sınıfında da kendinden sıkça söz ettirmek için ürettiği yeni aracı Kodiaq’a dair detaylar artmaya başladı.
Aracın dış görünüşüne ait bilgiler ortaya çıkmıştı. Bu bilgiler Skoda’nın Vision S adlı konseptinin Kodiaq’a verileceği dahilinde olsada, kamuflajlı fotoğraflardan dolayı net bir şey söylememekte fayda var. Şimdi ise teknik detayları kısmına ait bilgiler gün yüzüne çıktı. Skoda tarafından açıklanan bu bilgilere gelin göz atalım.

     Skoda Kodiaq, 5 ve 7 koltuklu iki seçenekle alınabilecek. Kodiaq tabii ki Skoda’nın standart olarak sunduğu geniş donanım yelpasenden bolca yararlanacak. Bununla beraber Skoda’nın “Simply Clever” felsefesindeki akılcı çözümleri Kodiaq’da da olması gereken yerini alacak. Araçta kapıların kenarlarında bulunan ve kapıyı açarken kapıyı bir yere çarpıp, Kodiaq’ın kapısına ve çarptığınız yere verilecek hasarları önleyecek plastik koruyucu parçalar olacak. Ayrıca elektrikli çocuk güvenlik kilidi ve uzun yolculuklarda yolcuların rahatını sağlamak amacıyla özel geliştirilmiş koltuk kafalıkları da Kodiaq’da yer alacak. Bunlarla beraber Kodiaq’da “Sürüş Modu Seçimi” ve Dinamik Şasi Kontrolü (DCC) gibi sistemler de bulunacak. Bu sistemler aracın direksiyon, gaz pedalı, DSG vites kutusu ve süspansiyonunun farklı konfigürasyonlarda ayarlanarak sürüş keyfinin artırılmasını sağlayacak.
     Kodiaq’ın motor seçenekleri arasında da 3 benzinli 2 dizel olmak üzere beş farklı motor seçeneği bulunacak ve bunlardan en güçlüsü, VAG’ın 2.0 TDI 190 BG’lik meşhur motoru olacak. Kodiaq önden çekişli ve 4×4 versiyonlarla piyasaya çıkacak. Motor seçenekleri dahilinde Kodiaq’da 6 ileri manuel, 6 ileri DSG ve 7 ileri DSG şanzımanlar yer alacak. 
 

   Skoda Kodiaq’ın da tam anlamıyla tanıtılmasıyla beraber Volkswagen Grubu araçları arasında da bir rekabet ortaya çıkacak. VW Tiguan, Seat Ateca ve Skoda Kodiaq’ın bu rekabetini merakla beklediğimizi de son olarak belirtelim. 

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla