HABER/ OPEL MERIVA YAĞMURLU BİR GÜNDE GÖRÜNTÜLENDİ

  Opel, yeni Meriva’yı tanıtmak için gün saymaya başladı.
Yeni Meriva’da Opel, nihayet terse açılan “suicide kapılardan” vazgeçiyor ve normal açılan kapıları tekrar Meriva’ya yerleştiriyor. Yeni model kompakt MPV boyutlarını korurken, crossoverlar gibi yerden yüksek bir forma da sahip olacağa benziyor.

    Genelde MPV satın alan müşteriler aracın tasarımından ziyade kullanışlılığına ve genişliğine bakıyorlar. Fakat Meriva’nın garip arada kalmış tasarımı sebebiyle satışı zor olacak bir modele benziyor. Çünkü bu arada kalmışlığın verdiği satış zorluklarını eski Peugeot 3008’den hatırlıyoruz.

    Satın alacağı MPV’nin Meriva’dan daha da ilginç görünmesini isteyenler ise Meriva’nın platform kardeşi C3 Picasso’ya yönelebilirler. Meriva, PSA grubunun ürettiği motorlar yerine Astra’da kullanılan motorlara sahip olacak. 3 adet benzinli motor sahip olacak bu benzinli motorlar ise  1.0 litre 3 silindirli 105 beygir, 1.4 turbo 125 beygir ve 150 beygir güçe sahip olacaklar. Dizel motorlar ise 1.6 litre 95 beygir ve 136 beygir güce sahip olacaklar.

    Yeni Meriva platform kardeşi Citroen C3 Picasso ile birlikte Paris Otomobil fuarında tanıtılacak. Araçların satışına ise 2017 başında başlanacak.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla