HABER/ MERAKLA BEKLENEN TOYOTA SUPRA GÖRÜNTÜLENDİ

 Nihayet çok beklenen bir model olan ve Toyota’nın BMW ile birlikte geliştirdiği ilk model olan 2018 Toyota Supra’nın ilk casus fotoğrafları elimize ulaştı.

 Şimdiye kadar yeni Supra hakkında konuşulan ve elimize ulaşan bütün bilgiler söylentiden ibaretti. Kısacası şimdi ilk gerçek bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

 Objektiflere yakalanan 2018 model Supra oldukça fazla kamuflaja sahip. Fakat aracın kamuflajlara rağmen silüetini yorumlayabiliyoruz. Supra’nın Alman kardeşin olan Z5’e kıyasla daha küçük boyutlara sahip olacağı fotoğraflardan gözümüze çarpıyor. Boyutlardan ziyade asıl bizim gözümüze çarpan unsur aynı Toyota’nın GT86 modelinde olduğu gibi aracın 2 adet arka tamponun köşelerine yerleştirilmiş büyük, yuvarlak egzoz çıkışına sahip olması. Aracın önüne baktığımızda ise Toyota’nın FT1 konseptinden aldığı geniş hava girişlerini görüyoruz.

 Bazı söylentilere göre yeni Supra BMW’nin üreteceği 6 silindirli tubo destekli bir ünite kullanacak. Bir diğer söylentiye göre ise Toyota yeni Supra’da kendi üreteceği turbo destekli hibrit bir ünite kullanacak.

 Fotoğrafları elimize ulaşan prototipin iç mekanına geçersek bolca BMW modellerinde kullanılan malzemeleri görüyoruz. Fakat unutmamalıyız ki bu araç bir prototip ve seri üretim versiyonunda BMW ile oldukça farklı iç mekana sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

 Son olarak aracın tanıtım tarihi 2017 Frankfurt Ototmobil Fuarı olacağı tahmin ediliyor. Satışına ise 2018 başında başlanacağı söyleniyor.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla