HABER/ KİA RİO GT FORD FİESTA VE CLİO RS’e RAKİP OLUYOR

   
Süpermini segmentinde Hothatch’ler bizlere artık bir tutam olsa da bir zevk verebiliyor. Bu segmentde güçlü bir oyuncu olan Kia Rio yenileniyor, değişiyor ama sadece bununla kalmayıp yanında birde hothatch modeli ekliyor.
Bir Güney Kore etkinliğinde konuşan Kia’nın mühendis şefi Albert Biermann, firmanın bazı planları ile ilgili bir demeç verdi. Bu demeçte şöyle söyledi:

 “Şu anda çok etkin bir model olan Kia Rio’ya birde hothatch modeli eklemeyi planlıyoruz bu aracın değişik bir model olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Şu anda 3 silindirli turbo destekli bir üniteye sahibiz. Ben bu motoru çok seviyorum çünkü bazen altı silindirli bir motor karakteristğinde sesler ve titreşimler çıkartabiliyor. Bu ünite ile çılgınca bir hothatch yapmayı kesinlikle isterim.”

Kia hala bu demeç üzerine resmi bir açıklama yapmış değil fakat eğer yaparsa burdan I20N modelinde de bu ünite kullanılacak çıkarımını yapabiliriz. Çünkü aynı platforma sahip araçlar. Her ne kadar kuzen olsalarda Hyundai I20N’in daha vahşi görünümlü bir araç olcağını Hyundai’nin alt markası olan N Performace markası tarafından geliştirileceğinden mütevellit söyleyebiliriz.

Bir diğer tarafta ise yeni Kia Rio 2017’de tanıtılacak ve ardından aynı platform’a sahip bir B crossover da tanıtılacağı gelen bilgiler arasında.

Not: Fotoğraflar; casus fotoğrafları yakalanan Kia Rio’ya ait olmaktadır.

Yazan: Ceyhun Kozlan

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla