HABER/ JEEP COMPASS GÖVDE GÖSTERİSİ YAPIYOR

  Jeep uzun zamandır yeni Compass modeli üzerinde çalışıyordu.
 Jeep’in yeni Compass üzerinde çalıştığı süre zarfı içinde elimize aracın sayısız kez casus fotoğrafı geçmişti. Fakat sizlerle net olarak aracın bir fotoğrafı elimize geçmeden sizlerle herhangi bir bilgi paylaşmak istemedik. Şimdi ise elimizde aracın kamuflajsız, daha net ve genel olarak tasarımını görebildiğimiz fotoğraflar var.

Prototip Sao Paulo’da gündüz vakti Autoo.com.br muhabiri tarafından görüntülendi ve aracın muhabir tarafından Jeep Compass olduğu doğrulandı. Bu arada aracın üretimi Brezilya’da yapılacağı için araç Brezilya’da görüntülendi.

 Tasarımdan başlayacak olursak karşımıza bir nevi mini Grand Cherokee çıkıyor. Aracın Grand Cherokee’ye benzemesine şaşırmadık çünkü çoğu marka yeni nesil araçlarını birbirine benzer bir tasarım dili ile yapıyor. Araçta bulunan parlak siyah tavan ve krom çitaların ise üst donanımlarda standart olarak sunulacağı düşünülüyor.

 Aracın teknik detayları hakkında kesin konuşmak şu an için çok erken olur. Fakat biz elimize ulaşan bazı bilgileri sizlerle paylaşalım. Compass’ın, Renegade ve 500X’in kullandığı “Small Wide Platform” üzerine inşa edileceği düşünülüyor. Bu sebeple Compass 9 ileri otomatik şanzımana sahip olabilir. Araç standart olarak önden çeker olacak fakat opsiyon olarak 4 çeker sistemi alınabilecek.

 Jeep aracın dünya lansmanını Kasım ayında Los Angles Motor Show’da yapacak. Compass’ın satışlarına 2017 başında başlanacak. Son olarak Jeep yeni Compass’ı C segmenti SUV olarak konumlandırıyor.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla