HABER/ BMW 8 SERİSİ İLK DEFA YAKALANDI

 Geçen günlerde BMW’nin 8 Serisi’ni canlandırabileceğini sizlere burdan duyurmuştum. Ama bu duyumlarımın sadece dedikodulardan ibaret olduğunu da belirtmiştim.

Yapılan dedikodular doğru çıktı ve siz değerli okurlarımıza bu gün büyük bir sevinç ile, belkide yeniden yaşayan bir efsane olacak olan BMW 8 Serisi’nin ilk casus fotoğraflarını paylaşıyorum. 

 Yeni 8 Serisi direkt olarak Mercedes S Serisi Coupe’yi hedef alacak. Araç 2013 yılında Pininfarina tarafından dizayn edilen “Gran Losso Coupe Concept” ile oldukça fazla benzeşecek. Bu kadar iyi haber verdikten sonra illaki bir kötü haber söylemek gerekir. Yeni 8 Serisi 2018 veya 2019’dan önce tanıtılmayacak. Bu da demek oluyor ki aracı uzun bir süre boyunca kamuflajlar ile birlikte görecez. 
 8 Serisi’nin tasarımını sizlere biraz betimlemek istiyorum. İlk olarak aracın önünden başlayalım. 8 Serisi devasa büyüklükte ve artık BMW’nin imzası haline gelmiş olan börek ızgaralara sahip olacak. Araca profilden baktığımızda ise kaşımıza eğimli bir tavan tasarımı çıkıyor ki bence şimdiden aracın çok şık görüneceğini belirtiyor. 8 Serisi’nin Arka tarafına baktığımız zaman ise çok yoğun kamuflaj bizileri karşılıyor ve maalesef ki aracın arkası hakkında pek bir yorum yapamıyoruz. Fakat 2 adet büyük egzoz çıkışı şimdiden şık durmuş. 
 8 Serisi yüksek ihtimalle 7 Serisi ile aynı platforma ve motor seçeneklerine sahip olacak. Yeni 8 Serisi büyük ihtimalle 3.0 litre turboşarjlı sıralı 6 silindirli üniteye, 4.4 litre çift turbolu V8 üniteye ve Plug-in Hybrid bir üniteye sahip olacak. Tabi bu motor seçeneklerinin yanına dizel versiyonlarda eklenebilir.
 8 Serisi, 7 Serisi ile olacak olan yakın ilişkisinden dolayı 7 Serisi’nde bulunan teknolojik oyuncaklara sahip olacak. Bu oyuncaklara örnek olarak el hareketleri ile kontrol edilebilen multimedya sistemini sizlere söyleyebiliriz. Son olarak araç daha kaliteli sürüş deneyimi yaşatmak için Mercedes cephesinde “Magic Body Control” olarak adlandırılan sisteme benzer bir sisteme sahip olabilir. 
%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla