HABER/ AUDI A1 2018’DE YENİLENİYOR


  Audi yeni jenerasyon A1’i 2018’de tanıtmak için hazırlanıyor. Gelen raporlara göre araç daha büyük boyutlara sahip olacak.


  AutoExpress’in söylediklerine göre en büyük değişim aracın tasarımına, konfor seviyesine ve teknolojik oyuncaklarına ait olacak. Yeni A0 platformu sayesinde araç 3.5 cm büyüyecek ve yolculara daha geniş bir iç mekan sunacak.

 Yeni platform ile birlikte A1 yeni motorlara da sahip olacak. Bu motorlardan bir tanesi 1.0 litre 100 beygirlik olan yeni motor olacak. Diğer motorlar hakkında ise şuan için kesin birşey söylemek yanlış olur. Fakat VAG grubunun yeni nesil 1.5 motorlarına da sahip olacağı konuşuluyor.

 Tasarım konusunda ise daha keskin hatlara ve makyajlanan A3’ün arka farlarına çok benzer bir arka far grubuna sahip olcağı dedikoduları var. Teknolojik oyuncaklar konusunda ise Audi Virtual Cockpit adı verilen 12.3 inç boyutundaki kadranlara ve son nesil MMI multimedia sistemine ship olcak tabii ki bütün bunların yanında son nesil güvenlik sistemlerine de sahip olacak yeni nesil A1.

 A1’in birde RS1 adı altında 280 beygirlik birnevi cep roketi versiyonununda geliştirlme aşamasında olduğu elimize ulaşan raporlarda bulunmakta. Son olarak Yeni A1 Brüksel yerine yeni nesli ile birlikte Seat’ın Martorell fabrikasında üretilecek.

NOT: Fotoğraf theopiluschin.com’un spekülasyon çalışmalarından biridir. Resmi bir fotoğraf değildir.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla