HABER/ 2017 HONDA CIVIC HATCHBACK GÖRÜNTÜLENDİ

      İçinde bulunduğumuz bu sıcak yaz gününde, Birleşik Krallığın Southampton limanından bizlere ulaşan bu fotoğrafta Honda’nın 2017’de tanıtacağı yeni Civic Hatchback’i görüyoruz.
Bu model prototip halinde zaten New York Otomobil Fuar’ında tanıtılmıştı. Elimizde bulunan fotoğraftan aracın ön kısmını göremesekte Civic sedana çok benzeyeceği, hatta neredeyse aynısı olacağı aşikar.

     Aynı durum iç mekan için de geçerli olacak gibi duruyor. Fotoğraftan iç mekanın çok az bir kısmını görebiliyor olsak da Civic sedan ile olan ikizlik derecesindeki benzerliği anlamak mümkün. Motorlar kısmına gelindiğinde ise 1.5 litrelik turbo benzinli motor, 1.0 litrelik 3 silindirli turbo motor ve geliştirilmiş turbo dizel 1.6 I-DTEC motorlar bizleri karşılayacak.

     Yeni Civic Hatchback de bir önceki nesli gibi İngiltere Swindon fabrikasında üretilecek. Araç yüksek olasılıkla Ekim ayında yapılacak olan Paris Otomobil Fuarı’nda karşımıza bir dünya lansmanı ile birlikte çıkabilir. Aracın satışına ise 2017’den önce başlanma ihtimali var.

     Geçtiğimiz günlerde daha ateşli olacak olan 10. nesil Civic modellerinin casus fotoğraflarını görmüştük. Bu fotoğraflardan birinde bulunan aracın model adı Civic Si olacak ve dedikodulara göre motorunu Type-R’dan alacak. Type-R’dan alacağı konuşulan motorun 230 beygir güce sahip olacağı ve 6 ileri manuel şanzıman ile birlikte geleceği de dedikodular arasında. Yeni Type-R ise şu anda sahip olduğu 310 beygirin üzerine eklemeler yaparak piyasaya çıkacak gibi duruyor.

Kaynak: CivicX.com

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla