Ford Ranger Makyajlandı

Ford’un sevilen pick-up’ı Ranger makyajlanarak taze bir görünüme kavuştu.

2016 yılından beri güncel haliyle yolların tozunu attıran Ranger, 3 yıl sonra makyajlanarak taze bir görünüme kavuştu. Makyaj operasyonuyla beraber gerçekleşen değişikliklere baktığımızda dış kısımda yenilenen ön ızgara ve sis farı grubunu görüyoruz. Bunların haricinde dış kısımda bahsedebileceğimiz bir yenilik bulunmazken, iç kısımda ise yeni deri döşeme seçeneklerinin eklendiğini görüyoruz.

Ranger’ın gözle görünen değişiklikleri bunlardan ibaret olsa asıl değişim görünmeyen kısımlarda yaşanmış. Pick-up, artık 2.0 litrelik 3 farklı dizel motor seçeneğiyle alınabilecek. Bu seçenekler 130, 170 ve 210 beygir güçlerinde olacak. Bu motorlardan en güçlü olanında çift turbo beslemesi kullanıcak. Yeni motorlarla beraber 2.2 ve 3.2 litrelik motorlar ise artık satışa sunulmayacak.

Ford Ranger, gücü yere aktarım kısmında ise tüm seçeneklerde 4×4 olarak satışa sunulacak. Şanzıman kısmına geldiğimizde ise görünmeyen kısımda gerçekleşen bir değişime daha rastlıyoruz. Makyajlanan pick-up’da artık 10 ileri otomatik şanzıman seçeneği sunulacak. Manuel severler içinse 6 ileri manuel şanzıman varlığını sürdürmeye devam edecek.

Ranger makyajla birlikte Avrupa’da satışa sunulan pick-uplar arasında Çarpışma Önleme Asistanı ve Akıllı Hız Sabitleyici teknolojilerini standart olarak sunan ilk pick-up olarak tarihe geçecek. Ayrıca Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma özelliği de artık sunulacak.

Özellikle 2.0 litre hacmindeki 210 beygir güç üreten motor ülkemizde fazlasıyla dikkat çekecektir. Sahip olduğu vergi avantajıyla rakiplerinden daha uygun fiyatlarda satışa sunulması beklenen Ranger, bu sayede kendisine çok fazla müşteri çekecek gibi gözüküyor. Satışların başlangıcı için ön görülen tarih ise 2019 yılının yaz ayları.

 

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla